Powiadomienia Wiadomości Edytuj profil Wyloguj
Jesteś w: Need4gifts / Okolicznościowe / Pierwsza Komunia Święta

Prezenty z okazji I Komunii Świętej: dla dziewczynki, dla chłopca

Pomysły na prezenty dla dziecka z okazji I Komunii Świętej

Majowy sezon Komunii to okres, w którym wielu komunijnych gości zastanawia się jaki prezent z tej okazji sprawić dziecku. Obecny wybór w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych daje wiele możliwości na sprezentowanie czegoś wyjątkowego. Lista pomysłów jest długa i coraz oryginalniejsza.

więcej »
KATEGORIE
TYP PREZENTU
MediaExpert.pl
2199.99 zł
MediaMarkt.pl
1899.00 zł
MediaMarkt.pl
1579.00 zł
MediaMarkt.pl
799.00 zł
MediaExpert.pl
349.00 zł
MediaExpert.pl
1999.00 zł
Electro
1399.99 zł
MediaExpert.pl
118.27 zł
MediaExpert.pl
419.00 zł
Electro
899.99 zł
MediaExpert.pl
2499.99 zł
MediaExpert.pl
1699.00 zł
MediaExpert.pl
217.03 zł
MediaExpert.pl
1529.99 zł
MediaExpert.pl
3799.00 zł
Electro
5099.99 zł
MediaExpert.pl
939.70 zł
MediaExpert.pl
3556.16 zł
Electro
899.99 zł
MediaExpert.pl
1499.00 zł
Strona:  1 2 3 > 

Dobór odpowiedniego prezentu komunijnego

Często prezentem komunijnym są pieniądze. Jednak nie dadzą one dziecku takiej uciechy jak prezenty rzeczowe, które będzie mogło ono otworzyć i wypróbować od razu. Istnieje kilka kategorii prezentów, wśród których istnieje kilka, będących prawdziwymi komunijnymi hitami. Trafiony prezent z okazji I Komunii Świętej powinien być dostosowany do młodego wieku obdarowanego dziecka, do jego zainteresowań i pasji. Kwestią indywidualną pozostaje budżet, jaki przeznaczamy na prezent, warto jednak pamiętać, że ośmio- lub dziewięciolatek może łatwo przez przypadek zniszczyć prezent lub zwyczajnie nie docenić jego wartości.

 

Pamiątki komunijne dla chłopca i dziewczynki

Pierwszym rodzajem prezentów są oczywiście pamiątki komunijne. Ich zakup przypada zazwyczaj rodzicom chrzestnym, nie jest to jednak sztywna zasada. Pismo Święte, medalik, wisiorek, albumy czy pamiętniki komunijne to wspaniałe pamiątki, które doskonale będą nawiązywać do charakteru uroczystości jaką jest I Komunia Święta. Warto też podarować dziecku (szczególnie dziewczynkom) bukiet kwiatów, aby w tym dniu poczuły się naprawdę wyjątkowo.


Tradycyjne prezenty z okazji I Komunii Świętej

Najlepszymi prezentami na tę okazję będą takie, które zapewnią dziecku szeroko rozumiany rozwój, zainteresują je i nauczą nowych rzeczy. Kiedyś najczęściej kupowanymi upominkami były zegarek i rower. Nie należy odchodzić od starych tradycji, gdyż oba te przedmioty to znakomity pomysł na prezent na I Komunię Świętą. Książki, albumy ze zdjęciami, gry planszowe, globus, hulajnoga czy rolki wprowadzą wiele nowych wrażeń w życie ośmiolatka.

 

Oryginalne prezenty na Komunię Świętą

 

Wrażenia i przygody

A propos nowych wrażeń - pojawia się w tym miejscu kolejna grupa prezentowa: vouchery na przeżycie niezapomnianych przygód. Dowolność jest ogromna, czemu sprzyja obecnie duża ilość rozmaitych propozycji atrakcji dla dzieci. Przejazd na quadzie, park linowy, wejściówki do aquaparku, bilety na teatralny spektakl, kręgle czy wesołe miasteczko uszczęśliwią każdego malucha.

 

Elektroniczne gadżety

I na koniec prezenty będące niewątpliwie znakiem skomputeryzowanych czasów. Technologiczne gadżety to bardzo popularne i  uwielbiane przez dzieci prezenty komunijne. Pierwszy telefon komórkowy, konsole, odtwarzacze muzyki, aparaty fotograficzne czy tablety to niewątpliwie przydatne prezenty. Nie należy jednak przesadzać z ich poziomem zaawansowania i ceną, gdyż ma być to upominek dla ośmioletniego dziecka, a nie biznesmena.

Jeśli interesuje Cię prezent na komunię dla dziewczynki lub chłopca – w tej kategorii znajdziesz wiele ciekawych propozycji. Pośród produktów czekają na Ciebie solidne rowery, nowoczesne tablety, laptopy, smartfony, konsole, a także pady i wiele innych artykułów w dobrych cenach! Czasy się zmieniają, a wraz z nim potrzeby dzieci i to, co dorastające maluchy otrzymują w ramach komunijnego prezentu. Jeśli do podarku chcesz dołączyć coś tradycyjnego, wybierz jedną z pamiątek np. grawerowane zdjęcie, które stanie się przedmiotem przywołującym dobre wspomnienia.

Prezent na Pierwszą Komunię Świętą

Pieniądze mogą być miłym dodatkiem, jednak nic nie sprawia takiej radości jak trafione prezenty rzeczowe. Każda dziewczynka i chłopiec o czymś marzą. Wybadaj grunt – wypytaj rodziców malucha o jego pasje i zainteresowania. W ten sposób jeszcze bardziej zawęzisz pole poszukiwań. Ofiarując dziecku efektownego Instaxa lub inny aparat fotograficzny pomożesz mu rozwijać wyobraźnie i kreatywność. Rower lub rolki z pewnością ucieszą małych sportowców i zwolenników ruchu na świeżym powietrzu.

Upominek komunijny dla dziewczynki

Jeszcze niedawno niektóre prezenty wręczało się wyłącznie dziewczynkom, a inne chłopcom. Ta tendencja uległa zmianie. Do uniwersalnych propozycji z pewnością należy sprzęt elektroniczny, którym dzieci w wieku komunijnym posługują się wyjątkowo sprawnie. Większość 8- i 9-latków ma swój komputer, tablet czy smartfon. A jeśli jeszcze go nie posiada – wiesz już, co robić! Fantastycznie sprawdzi się także konsola do gier lub zestaw – kierownica i pedały – do wyścigów samochodowych. Jeśli jednak na prezent na komunię dla dziewczynki wolisz coś mniej „chłopięcego”, wybierz rower, uroczą statuetkę pamiątkową lub Apple iPad Mini.

Prezent na komunię dla chłopca

Zarówno w przypadku dziewczynek, jak i chłopców prezentowym strzałem w dziesiątkę będzie sprzęt elektroniczny. Na upominek komunijny wybieraj produkty, które nie są zbyt zaawansowane technologicznie. Właśnie takie znajdziesz tutaj. W kategorii o wyselekcjonowanych przez nas artykułach, z łatwością wyszukasz upominek idealny. Zapraszamy!

Sprawdźcie również pomysły na prezenty na imieniny!Ostatnio na naszym blogu
10 Personalizowanych Prezentów, Które Zrobią Wrażenie

Nie ma nic lepszego niż prezent z duszą, a personalizowane prezenty dodają tej duszy jeszcze więcej! Grawer lub nadruk to idealny sposób, aby uczynić upominek wyjątkowym i niepowtarzalnym. Sklep PersonalizowanePrezenty.pl z personalizowanymi prezentami daje Ci możliwość, aby podarować coś, co naprawdę zapadnie w pamięć obdarowanemu na lata. Oto 10 naszych propozycji, które z pewnością zachwycą: […]

10 propozycji na prezent na Walentynki!

Walentynki to jeden z najważniejszych dni w roku dla zakochanych. Jeśli chcesz wybrać oryginalny prezent dla swojej ukochanej lub ukochanego, mamy dla Ciebie kilka pomysłów. Oto 10 propozycji prezentów na Walentynki Róża 3D wygrawerowana w szkle – to nie tylko piękny, ale również trwały prezent, który będzie przypominał o Waszej miłości przez długi czas. Prezent […]

Prezenty personalizowane dla każdego – jak zrobić bliskim wyjątkową niespodziankę!

Narodziny dziecka, zdanie matury czy przejście na emeryturę… Okazji do wręczania upominków jest mnóstwo. Zastanawiasz się, czym zaskoczyć rodzinę lub znajomych? Koniecznie sprawdź nasze propozycje wyjątkowych personalizowanych prezentów – dla Niej oraz dla Niego i daj się zainspirować! Dlaczego warto postawić na personalizowane prezenty? Decydując się na prezenty personalizowane : ograniczasz ryzyko ich zdublowana, pokazujesz […]