Powiadomienia Wiadomości Edytuj profil Wyloguj

Najczęściej zadawane pytania

ZAKŁADANIE KONTA

1. Jak założyć konto?

Użyj przycisku "Bezpłatna rejestracja". Rejestracja jest możliwa poprzez Facebook, Google Plus bądź podając własny adres mailowy na który przyjdzie link aktywacyjny. Po aktywacji konta możesz z niego korzystać.

 

2. Czy mogę założyć 2 konta na jeden adres mailowy?

Na jeden adres można założyć tylko jedno konto. Możesz założyć kolejne ale na inny adres mailowy.

 

3. Czy mogę usunąć konto?

Tak, konto można zawsze usunąć wchodząc do Profilu i naciskająć przycisk "Usuń konto"

 

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH

1. Czy moje dane wstawione w Profilu są dostępne dla wszystkich?

Wszystko zależy od ciebie komu je udostępnisz. Portal umożliwia udostępniane/widoczność danych na 3 poziomach: tylko dla ciebie, tylko dla znajomych oraz publiczne, czyli dla wszystkich. Zatem ty sam, decydujesz czy i komu udostępniasz dane.

 

2. Czy moje dane są udostępniane osobom/firmom trzecim?

Nie, wszystkie dane zebrane na portalu NEED4GIFTS, zgodnie z Regulaminem, nie są udostępniane podmiotom trzecim.

 

LISTA ŻYCZEŃ

1. Jak założyć listę życzeń?

Wejdź do menu "Lista życzeń" i dodaj prezent.

 

2. Jak dodać prezent do listy życzeń?

W menu "Lista życzeń" masz do wyboru wyszukanie i dodanie prezentu do listy z bazy Need4Gifts oraz porównywarki cenowej Nokaut lub dodanie prezentu ręcznie. Ręczne dodanie prezentu wykonujemy poprzez wklejenie we właściwe pole linku do oczekiwanego prezentu np. z wyszukiwarki internetowej bądź bezpośrednio wpisanie nazwy i opisu prezentu. Wybierając dodanie prezentu z Need4Gifts i Nokaut wszystkie dane dotyczące prezentu kopiują się automatycznie, łącznie ze zdjęciem.

 

Dodać prezent możemy również poprzez skopiowanie prezentu z listy życzeń Znajomych oraz kopiowanie z "Najpopularniejszych prezentów".

 

3. Jak dodać zdjęcie prezentu do opisu prezentu dodanego "ręcznie"?

Po dodaniu prezentu ręcznie (nazwa i opis wpisane ręcznie bądź skopiowany link z wyszukiwarki) zdjęcia są automatycznie importowane. Wybież właściwe używając strzałek zlokalizowanych pod zdjęciem bądź załącz zdjęcie własne za pomocą przycisku "wybierz z dysku". Pole przeznaczone na zdjęcie jest ulokowane po lewej stronie opisu prezentu.

 

4. W jaki sposób udostępnić znajomemu moją listę życzeń?

Po dodaniu znajomych używając menu "Znajomi" i przycisku "Zaproś znajomego".

 

5. Kto może zablokować prezent?

Prezent może zostać zablokowany przez właściciela Listy życzeń jak i Znajomego, który zdecyduje o obdarowaniu nim właściciela listy.

 

6. Ile Prezentów mogę zablokować?

Możesz zablokować tyle Prezentów ile zechcesz ale pamiętaj, że po zablokowaniu, Twój znajomy będzie czekał właśnie na ten Prezent.

 

7. Czy zablokowany prezent jest usuwany z list prezentów?

Nie, prezent nie jest usuwany z listy. Po zablokowaniu prezent jest oznaczany jako zablokowany. Informacja ta jest widoczna zarówno dla właściciela listy jak i jego znajomych. Właściciel Listy może zdecydować kiedy usunąć Prezent - zwykle po otrzymaniu Prezentu.

 

ŚLUBNA LISTA PREZENTÓW

1. Jak założyć ślubną listę prezentów? Ja i moja narzeczona już mamy własne konta.

To bardzo proste. Wchodząc do menu "Imprezy" należy wybrać "Dodaj wspólną imprezę". Tam jeden z organizatorów zakłada imprezę (wpisuje datę, nazwę, opis i adres), wybiera z pojawiającej się listy znajomych współorganizatora imprezy - w tym przypadku przyszłą żonę/męża i naciska przycisk "Dodaj imprezę". W ten sposób zakładasz wspólną imprezę i wysyłasz ją do akceptacji współorganizatorowi.

Po otrzymaniu akceptacji przejdź do "Twoje imprezy" w menu "Lista imprez" aby dokończyć ustalanie wspólnej listy prezentów i zaproszonych gości - wasze listy życzeń jak i listy znajomych są już tam zintegrowane.

Funkcja "Dodaj wspólną imprezę" pozwala na integrowanie listy życzeń jak i listy znajomych bez potrzeby tworzenia nowych list.

 

ZNAJOMI

1. Jak odnależć znajomych?

Znajomych możesz odnaleźć wśród użytkowników NEED4GIFTS poprzez przycisk "Zaproś znajomego" w menu "Znajomi". Możesz także zaprosić znajomych z Facebook oraz wysyłając zaproszenie na adres mailowy. Te 3 możliwości są dostępne po naciśniećiu przycisku "Zaproś znajomego".

 

2. Czy mogę dodać znajomych z Facebook?

Tak, jest taka możliwość używając menu "Znajomi" i przycisku "Zaproś znajomego", wybierając "Zaproś przez Facebook"

 

IMPREZY

1. Jakie Imprezy mogę założyć w Portalu NEED4GIFTS

To zależy od Ciebie jaką datę bądź wydarzenie chcesz celebrować. Mogą to być urodziny czy też rocznica ślubu bądź inne ważna dla Ciebie Okoliczności.