Co podarować Babci i Dziadkowi z okazji ich święta?autor: Adam

Dziadkowie kochają najmocniej. Zwykło się mawiać, że to rodzice są od wychowywania, a dziadkowie – od rozpieszczania. Trudno się nie zgodzić. Zawsze przytulą, doradzą, opowiedzą o świecie, no i przede wszystkim: ukradkiem poczęstują ulubionymi smakołykami 😉 Dzięki babci i dziadkowi świat dziecka zmienia się w piękną bajkę, gdzie wszystko zawsze kończy się dobrze. Za zaangażowanie dziadków, którzy poświęcają im swój czas i uwagę, dobrze jest się odwdzięczyć. Niedługo ich święto – macie już pomysły na prezent dla dziadków?

Dla kawowych smakoszy

Polskie dzieci mają wiele powodów do dziękowania swoim dziadkom, którzy wyjątkowo chętnie, jak na europejskie standardy, zajmują się swoimi wnukami, częstokroć spełniając nad nimi opiekę w sposób stały. Za pracę dziadkowie nie oczekują zapłaty, bezgranicznie kochają swoje wnuki, wystarczy uśmiech i buziak wnuka, by i oni czuli się szczęśliwi. Jeśli więc dbasz o rodzinne więzi podziękuj im w wyjątkowy sposób za pomoc, jaką Wam oferują. Wiesz, że marzą o tym, by napić się naprawdę smacznej kawy? Podaruj im już w styczniu kawiarkę lub mini-ekspres, dzięki którym będą mogli zrelaksować się w towarzystwie ciepłego napoju. Nie zapomnij o wkładzie do ekspresu – torebka dobrej kawy tu i teraz pozwoli im od razu przetestować Wasz prezent.

Kosz delicji

Wasi dziadkowie to niesłychane łasuchy? W dniu ich święta podaruj im niespodziankę, którą będą mogli testować bez umiaru! Dobrym pomysłem na urozmaicenie dotychczasowych smaków dziadków mogą okazać się kosze delikatesowe. Wypełniony po brzegi kuferek ze znakomitymi pralinkami to idealna propozycja na upominek na dzień Babci i Dziadka. Dołóż do niego bogactwo aromatów czarnej herbaty i kawy, oryginalną czekoladę z kandyzowanymi płatkami fiołka oraz suszone owoce, które dadzą im pełnię przyjemności. Łyk herbaty z korzennymi przyprawami, imbirem, kurkumą, cynamonem czy cytrynową trawą postawią na nogi, a dodatek w postaci czegoś słodkiego przypomni, że ktoś o nich myśli i bardzo się troszczy.

prezent na święta dla dziadków

 

Łyk czegoś mocniejszego

Dziadek – koneser dobrego rodzaju trunków z pewnością ucieszy się z zestawy karafek na nalewki lub whisky. Z kolei babcia – pasjonatka różnego rodzaju win – doceni komplet buteleczek z zawartością, którą będzie mogła otworzyć z wnukami. Alkohol na prezent dla dziadków na święta to dobry pomysł – pamiętaj tylko, by nie przesadzić z ilością!

Prezent na święta dla dziadków-bibliofili

Dla fanów czytelnictwa duchową ucztą będzie prezent w postaci nowej książki. Babcia z pewnością zachwyci się tytułami romansów lub kryminałów, a dziadek – przedstawiciel męskiego punktu widzenia – zaczyta się w tomach wypełnionych intrygami lub przygodami. Do książki warto dołączyć także zakładki – najlepiej wykonane samodzielnie, na których widnieć będą twarze rodzinnej gromadki. Na rynku dostępnych jest też sporo gadżetów, które wcale nie kosztują wiele, a mogą być zaskakująco pomocne i ciekawe – nawet, jeżeli chodzi o format. Minimalistyczny fotokryształ 2D ze zdjęciem wnuków z wygrawerowaną dedykacją to przepiękny prezent na Dzień Babci i Dziadka. Postawiony na biurku, czy komodzie będzie miłą pamiątką, przywołującą na myśl same dobre wspomnienia.

Podarunki dla dziadków mają niepowtarzalną moc: potrafią wzruszyć jak nic innego. Niezależnie od tego, co podarujemy naszej Babci i Dziadkowi z okazji ich święta, ważne by prezent opakowany był dobre emocje: wzruszenie, miłość, tkliwość oraz czas, gdy myślami byliście przy bliskiej osobie. Podaruj Dziadkom coś od serca, a obdarujesz szczęściem także siebie.